• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Skarby Danii

Skarby Danii
Północna cześć Europy nierzadko jest dość niedoceniana przez turystów z wielu krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie znajdziemy tam zbyt wielu godnych uwagi atrakcji, zaś sama dość chłodna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, bo same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak mnóstwo godnych uwagi rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś dla siebie.
Doskonałym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura ściśle związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o bardzo długiej historii, przez co sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera bardzo wiele pięknych zabytków jak i innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem rewelacyjnym dowodem na to, że północna Europa także może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Ponadto położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – naprawdę warto!

1. Zobacz stronę

2. Zobacz teraz

3. Kliknij i zobacz

4. Kliknij dla szczegółów

5. Dowiedz się więcej

Categories: Rekreacja

Comments are closed.